advertentie

Harkemase Boys - SC Genemuiden 1-1 (1-1)

Puntendeling tussen Harkemase Boys en SC Genemuiden

Terwijl de lentezon straalde boven een egaal groene grasmat stonden Harkemase Boys en Sportclub Genemuiden zaterdag 3 mei 2025 tegenover elkaar op sportpark De Bosk. De thuisploeg, momenteel tweede op de ranglijst, streed nog volop mee voor de winst in de derde en laatste periodetitel. Voor Sportclub Genemuiden, de nummer acht van de ranglijst, was het zaak om een goed resultaat neer te zetten en in ieder geval niet verliezen.

De eerste kans van de wedstrijd was voor Harkemase Boys. Kian Visser probeerde het van afstand, maar zijn schot verdween ruim over het doel. Even later profiteerde dezelfde Visser optimaal van een fout in de Genemuider defensie: een zwakke terugspeelbal werd door de spits onderschept en genadeloos in de touwen gewerkt, waarmee hij de thuisploeg op een 1-0 voorsprong zette.

Ondanks de voorsprong was het Sportclub Genemuiden dat het betere van het spel had, maar via de counter bleef Harkemase Boys gevaarlijk en bleef het oppassen geblazen. Sportclub Genemuiden liet zich ook niet onbetuigd, zo schoot Niels Grevink in het zijnet en ook Jens Jurn Streutker was dichtbij met een poging die rakelings naast ging. In de eerste helft moest Sportclub Genemuiden al vroeg in de wedstrijd noodgedwongen wisselen: Matthias Breman kwam binnen de lijnen voor de met buikklachten geplaagde Rutger Etten. Ook bij Harkemase Boys werd gewisseld: Jules Boubane verving de geblesseerde Thomas Prinsen. Kort voor rust ontsnapte Genemuiden aan een grotere achterstand, toen Gerben Kolk op miraculeuze wijze de bal van de lijn haalde en een zeker 2e doelpunt voorkwam. Sportclub Genemuiden zelf had niet veel later meer geluk, Niels Grevink schoot de gelijkmaker binnen na een vloeiende aanval schoof hij de bal beheerst langs doelman Richard Strijker: 1-1.

In de tweede helft bracht Genemuiden Sem van Dijk in het veld voor de geblesseerde Nick Buitink. De invaller liet zich direct gelden met een scherpe corner, die door Gerben Kolk op het doel werd gekopt maar door doelman Strijker knap op de doellijn werd gered. Aan de andere kant kwam Kian Visser opnieuw gevaarlijk dicht bij een doelpunt, maar tot opluchting van de groen-witten ging zijn kopbal naast.

Harkemase Boys wisselde opnieuw: Jaap van Dijken kwam binnen de lijnen voor Démo Koida. Maar het was Sportclub Genemuiden dat bleef aandringen en via Streutker nog heel dicht bij een tweede treffer kwam. Maar ook nu stond Strijker en de doelpaal een doelpunt in de weg. Het bleef uiteindelijk bij de 1-1, net als eerder dit seizoen in Genemuiden. Voor Harkemase Boys waren het twee verloren punten in de strijd om de periodetitel. Voor Sportclub Genemuiden voelde het gelijkspel als een gemiste kans op meer, maar gezien het spelbeeld was een puntendeling een terechte uitslag.

 

2025-05-06 11:02:00

Door: De Zwartewaterkrant | Nieuwsredactie
Artikelcorrectie of aanvulling doorgeven? Meld het ons. Heeft u tips voor onze redactie? Bel dan de tiplijn: 038 - 88 88 853.